Czy w przypadku awarii/niesprawności któregokolwiek z trzech systemów ciągłego pomiaru emisji substancji należy prowadzić wspólny rejestr i rozliczać je łącznie?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Gall Marek
Odpowiedzi udzielono: 9 stycznia 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W jaki sposób należy liczyć czas niesprawności systemu ciągłego pomiaru emisji dla źródła traktowanego jako duże źródło spalania złożone z trzech kotłów w sytuacji zainstalowania ciągłego pomiaru emisji do powietrza osobno dla 3 kotłów wodnych gazowych rezerwowo-szczytowych (KRS) o nominalnej mocy cieplnej w paliwie 39,3 MWt każdy i z osobnymi emitorami posiadającymi osobne pomiary ciągłe emisji, natomiast na potrzeby rozliczania emisji stworzono w oprogramowaniu jeden wspólny tzw. wirtualny emitor?

Czy w przypadku awarii/niesprawności któregokolwiek z trzech systemów ciągłego pomiaru emisji substancji należy prowadzić wspólny rejestr i rozliczać je łącznie (unieważnienie więcej niż 10 dni), czy osobno do 10 dni dla każdego z kotłów/systemów AMS w myśl pkt 8 załącznika nr 1 rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z 7.09.2021 r. w sprawie wymagań w zakresie prowadzenia pomiarów wielkości emisji – dalej r.p.w.e.)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX