Czy w prawidłowym terminie wystawiamy fakturę za udział w szkoleniu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 25 listopada 2014 r.

PYTANIE

Czy w prawidłowym terminie wystawiamy fakturę za udział w szkoleniu?

Wpłaty dokonywane są z góry w 100% lub w dwóch ratach, gdyż szkolenie podzielone jest na dwa semestry. Szkolenie trwa 150 godzin w terminie od 1 listopada 2014 r. do 30 kwietnia 2015 r. W umowie o szkoleniu jest zapis, że warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest uiszczenie opłaty. Fakturę za szkolenie wystawiamy z dniem wpływu zapłaty na konto, jesteśmy uprawnieni do stosowania zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o VAT i ujmujemy ją w rejestrze sprzedaży i deklaracji VAT za dany miesiąc kiedy wpłynęła zapłata.

Czy postępujemy prawidłowo?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access