Czy w pozwoleniu wodnoprawnym dla oczyszczalni ścieków w aglomeracji, w której wykorzystywane są stawy biologiczne, należy określić najwyższą dopuszczalną wartość zawiesiny ogólnej na poziomie 150 mg/l?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 1 lipca 2019 r.
Autor odpowiedzi: Piętowska Ewa
Odpowiedzi udzielono: 17 stycznia 2017 r.

PYTANIE

Jak należy interpretować objaśnienia zawarte w załączniku nr 3 do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2014 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego - dalej r.w.ś.w.z., tj. "analiz dokonuje się z próbek homogenizowanych, niezdekantowanych i nieprzefiltrowanych, z wyjątkiem odpływów ze stawów biologicznych, w których oznaczenia BZT5, ChZTCr, azotu ogólnego oraz fosforu ogólnego należy wykonać z próbek przefiltrowanych. Próbki pobrane z odpływu ze stawów biologicznych należy uprzednio przefiltrować, jednakże zawartość zawiesiny ogólnej w próbkach niefiltrowanych nie powinna przekraczać 150 mg/l niezależnie od wielkości oczyszczalni"?

Czy powyższy zapis oznacza, że w pozwoleniu wodnoprawnym dla oczyszczalni ścieków (mechaniczno-biologicznej) w aglomeracji, w której wykorzystywane są stawy biologiczne, należy określić najwyższą dopuszczalną wartość zawiesiny ogólnej na poziomie 150 mg/l?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX