Czy w planie postępowań o udzielenie zamówień na 2022 rok należy ująć testy diagnostyczne do wykrywania COVID-19? - OpenLEX

Czy w planie postępowań o udzielenie zamówień na 2022 rok należy ująć testy diagnostyczne do wykrywania COVID-19?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Nowakowski Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 17 stycznia 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w planie postępowań o udzielenie zamówień na 2022 rok należy ująć testy diagnostyczne do wykrywania COVID-19?

Suma wartości netto takich testów to ok 1.000.000,00 zł. Zamawiający planuje nabyć takie testy na podstawie 3 odrębnych zapotrzebowań w zależności od rozwoju pandemii. Czy można odstąpić od stosowania procedury zakupowej na jaką wskazuje wartość przedmiotu zamówienia na podstawie art. 6a u.z.p.z.c.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX