Czy w pawilonie kontenerowym należy zaprojektować toaletę, jeśli ma pełnić funkcję sklepu z kosmetykami samochodowymi i nie będzie stałym miejscem pracy?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 18 września 2020 r.
Autor odpowiedzi: Mazurkiewicz Jakub
Odpowiedzi udzielono: 8 kwietnia 2015 r.

PYTANIE

Biuro projektów zamierza podjąć się wykonania projektu budowlanego postawienia gotowego wolnostojącego pawilonu kontenerowego. Obiekt ten ma zostać postawiony w sąsiedztwie istniejącej myjni bezdotykowej, w której jest jednak pracownik myjni ją obsługujący (na bieżąco konserwuje myjnię, rozmienia pieniądze, sprzedaje żetony na myjnię, wystawia faktury). W kontenerze technicznym przylegającym do myjni, w którym przebywa ww. pracownik nie ma toalety, ale jest ona w sąsiednim budynku oddalonym o 20 m od myjni - z której pracownik w razie takiej potrzeby korzysta. Przedmiotowy kontener, który jest nowo projektowanym obiektem ma mieć powierzchnię około 30 m[2]i pełnić ma funkcję sklepu z kosmetykami samochodowymi. Sklep z kosmetykami ma obsługiwać ten sam pracownik myjni, tak więc nie będzie to stałe miejsce pracy. Właściciel myjni i jednocześnie nowo projektowanego kontenera zamierza jedynie wykonać instalacje elektryczne w tym ogrzewanie elektryczne, natomiast pracownik myjni obsługujący sklep korzystać będzie tak jak dotychczas z toalety w sąsiednim obiekcie. Nie planuje on wyposażać obiekt w jakiekolwiek inne instalacje poza anergią elektryczną.

Czy w przedmiotowym nowo projektowanym pawilonie kontenerowym należy zaprojektować toaletę dla ww. pracownika, który obsługuje sklep jedynie w razie takiej konieczności, tj. gdy pojawi się klient z reguły będący klientem myjni?

Czy ww. nowo projektowany kontener musi być wyposażony w instalacje wodno – kanalizacyjną?

Jakie wymaganie winien spełniać przedmiotowy obiekt?

Z kim należy uzgodnić projekt przedmiotowego obiektu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX