Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Osuch-Chacińska Lucyna
Odpowiedzi udzielono: 29 marca 2012 r.

PYTANIE

Mieszkam na terenie gminy, w której działa spółka wodna. Mam 2 działki: jedna zabudowana (dom), druga, połączona z zabudowaną, o powierzchni 7,9 a to ogród. Dla terenu uchwalono mpzp - tereny zabudowy jednorodzinnej. Działki leżą na górce o podłożu warstwowym, piasek, i glina, w promieniu co najmniej 200 m nie ma żadnych rowów (są niepotrzebne). W odległości ok. 400-500 m najbliższy rów jest wzdłuż drogi, obok pola wykorzystywanego na cele rolnicze. Dostałam wezwanie do zapłaty - na podstawie art. 170 i 171 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne – dalej pr. wod. - kwoty 15 zł - jako "posiadacz gruntów do 1 ha".

Czy jest to prawidłowe?

Czy nie jest sprzeczne z zasadą "odnoszenia korzyści", o których mówi art. 171 pr. wod.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?