Czy w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii na jedno stanowisko intensywnej terapii powinna być zapewniona pielęgniarka... - OpenLEX

Czy w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii na jedno stanowisko intensywnej terapii powinna być zapewniona pielęgniarka anestezjologiczna?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kociemba Alicja
Odpowiedzi udzielono: 18 listopada 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pielęgniarka sprawująca opiekę nad pacjentem wymagającym sztucznej wentylacji (respirator) w wyniku zakażenia SARS-CoV-2, pracująca w szpitalu/ oddziele covidowym (tymczasowym) musi legitymować się zaświadczeniem o ukończeniu kursu kwalifikacyjnego lub szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, czy może wykonywać powyższe świadczenie bez kursu?

Jak odnosi się do powyższego rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii (Dz.U. poz. 1751) - art. 15a?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX