Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 22 listopada 2019 r.
Autor odpowiedzi: Chojnicki Radosław
Odpowiedzi udzielono: 6 lutego 2018 r.

PYTANIE

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje nowa ustawa z 20 lipca 2017 r. prawo wodne, która definiuje urządzenia melioracji wodnej (art. 197), ale bez podziału na podstawowe i szczegółowe jak było we wcześniej obowiązującej ustawie z 18 lipca 2001 r. prawo wodne (art.71 i 73).

Czy w obecnym stanie prawnym ma zastosowanie art. 29 ust. 2 pkt. 9 ustawy z 7 lipca 1994 r. prawo budowlane, który stanowi, że ,,pozwolenia na budowę nie wymaga wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu i przebudowie rządzeń melioracji wodnych szczegółowych"?

Jeżeli przepis art. 29 prawa budowlanego ma nadal zastosowanie, to do których urządzeń?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację