Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2014 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 27 października 2006 r.

PYTANIE

W dniu 10 października 2006 r. nastąpiło połączenie spółek w drodze przejęcia. Spółka przejmowana ma obowiązek sporządzenia sprawozdania finansowego i rozliczenia podatkowego na ten dzień.

Czy w kosztach spółki przejmowanej należy ująć np. całą wartość amortyzacji miesięcznej i całą wartość podatku od nieruchomości za październik? Jak postąpić z przychodami wymienionymi w art. 12 ust. 3 pkt 3c-3d u.p.d.o.p. (do podatku CIT powinny być ujęte w listopadzie)? W jakim terminie należy złożyć CIT-8 i czy należy złożyć CIT-2 za okres od 1 stycznia do 10 października?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację