Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 15 maja 2020 r.
Autor odpowiedzi: Kostrzewa Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 12 maja 2020 r.

PYTANIE

Czy w jednostce budżetowej może być ogłoszony przestój ekonomiczny w związku z COVID-19 i tym samym może zostać zawarte porozumienie ze związkami zawodowymi określające możliwość dokonania zmian umów o pracę z pracownikami?

Czy może można ogłosić przestój z art. 81 k.p.?

Czy w przypadku umów zlecenia zawartych przez jednostkę budżetową z osobami fizycznymi powinien być ogłoszony przestój by mogli starać się o wypłatę świadczenia postojowego?

Czy w przypadku zamknięcia basenu w związku z sytuacją rozprzestrzeniania się wirusa można mówić o przestoju, który uprawniałby te osoby do ubiegania się o świadczenie postojowe?

W związku z aktualną sytuacją obiekty jak np. basen, na którym pracowały osoby fizyczne, z którymi zawarte są umowy zlecenia są zamknięte, zatem osoby te nie wykonują zleceń.

Czy w takiej sytuacji można mówić o przestoju, który uprawniałby te osoby do uzyskania świadczenia postojowego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?