Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 20 czerwca 2017 r.
Autor odpowiedzi: Mikulska Dorota
Odpowiedzi udzielono: 1 czerwca 2016 r.

PYTANIE

Udziałowiec będący osobą fizyczną udzielił spółce z o.o. pożyczki.

Czy ta pożyczka powinna być wykazana w informacjach uzupełniających do bilansu jednostki mikro?

Wątpliwość moja bierze się z tego, że w załączniku 4 do ustawy jest mowa o zobowiązaniach finansowych, które ustawa definiuje (art. 3 ust. 1 pkt 27) jako zobowiązania do wydania aktywów finansowych innej jednostce, a osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej nie jest jednostką w rozumieniu ustawy.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?