Czy w deklaracji za okres, w którym nastąpi sprzedaż samochodu należy dokonać korekty podatku od środków trwałych i oddać VAT odliczony 60%?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Twardoch Sebastian
Odpowiedzi udzielono: 5 marca 2014 r.

PYTANIE

Jesteśmy spółką z o.o., w październiku wykupiliśmy leasingowany wcześniej samochód osobowy. W momencie wykupu odliczyliśmy 60% VAT. W lutym 2014 r. chcemy ten samochód sprzedać.

Jaką stawkę VAT powinniśmy zastosować?

Czy możemy powołać się na § 3 ust.1 pkt 20 i zastosować stawkę ZW?

Czy w deklaracji za okres, w którym nastąpi sprzedaż samochodu należy dokonać korekty podatku od środków trwałych i oddać VAT odliczony 60%?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access