Czy w decyzji ustalającej zadania z zakresu gospodarki leśnej dla lasu niestanowiącego własności Skarbu Państwa starosta powinien określić właściciela lasu z imienia i nazwiska?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 26 marca 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Wobec zaistniałych wątpliwości, czy właściwa jest dotychczasowa praktyka wydawania decyzji określającej zadania z zakresu gospodarki leśnej dla lasu niestanowiącego własności Skarbu Państwa na podstawie art. 19 ust. 3 ustawy z 28.09.1991 r. o lasach - dalej u.l. ze wskazaniem konkretnego właściciela lasu z imienia i nazwiska figurującego w dniu wydawania decyzji w ewidencji gruntów i wygaszania tejże decyzji z chwilą zmiany podmiotu, tj. tego właściciela lasu i wydawanie w konsekwencji nowej decyzji dla nowego nabywcy?

Czy w decyzji ustalającej zadania z zakresu gospodarki leśnej starosta powinien określić właściciela lasu z imienia i nazwiska, biorąc pod uwagę, że decyzja powinna zawierać przecież oznaczenie strony?

Czy dopuszczalne jest, aby wydać decyzję w ww. zakresie po prostu ogólnie formułując "dla właściciela lasu" bez podawania jego imienia i nazwiska (in blanco), co nie stwarzałoby każdorazowo potrzeby wygaszania jednej decyzji i wydawania nowej w momencie gdy zmieni się właściciel lasu?

Jednak kto byłby wówczas adresatem decyzji (komu ją dostarczyć), a co jeżeli po zmianie właściciela, ten dotychczasowy właściciel nie przekaże nowemu nabywcy lasu tej decyzji?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX