Czy ustalając dochód osoby, ubiegającej się o dodatek mieszkaniowy, należy stosować art. 3 pkt 1 u.ś.r.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Kucharski Dominik
Odpowiedzi udzielono: 18 czerwca 2021 r.

PYTANIE

W związku ze zmianą przepisów o dodatku mieszkaniowym od 1 lipca nie ma katalogu dochodów, które się nie wliczają do dodatku mieszkaniowego.

Art. 3 stanowi, że "za dochód uważa się dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych".

Czy w związku z tym, obliczamy dochód jak w świadczeniach rodzinnych?

I czy świadczenia rodzinne, prace dorywcze i składka zdrowotna PUP są dochodem?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access