Czy usługi tłumaczeń wykonane dla osób fizycznych z Ukrainy należy uwzględnić w limicie zwolnienia podmiotowego z VAT w... - OpenLEX

Czy usługi tłumaczeń wykonane dla osób fizycznych z Ukrainy należy uwzględnić w limicie zwolnienia podmiotowego z VAT w wysokości 200 000 zł?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kica Jolanta
Odpowiedzi udzielono: 29 września 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Podatnik zwolniony z VAT na podstawie art. 113 ust 1 i 9 ustawy o VAT, świadczy usługi tłumaczenia na rzecz Ukraińców. Czy usługi tłumaczeń wykonane dla osób fizycznych z Ukrainy (przebywających w Polsce) należy uwzględnić w limicie zwolnienia podmiotowego z VAT w wysokości 200 000 zł?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX