Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2010 r.
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 15 czerwca 2010 r.

PYTANIE

Jestem podatnikiem prowadzącym działalność usługową w zakresie usług fotograficznych (wykonywanie zdjęć reportażowych, portretowych, technicznych i innych) sklasyfikowanych jako usługi fotograficzne pozostałe. Działalność jest opodatkowana kartą podatkową.

Efekty pracy oddaję klientowi w postaci cyfrowej (plik). W związku z pytaniami od klientów o gotowe albumy fotograficzne wraz odbitkami, oraz foto albumy drukowane chciałbym w przyszłości mieć możliwość przekazania efektów swojej pracy w takiej właśnie postaci. Wiąże się to jednak z koniecznością skorzystania z usług innych firm, a mianowicie introligatora, który wykona album lub foto książkę, oraz profesjonalnego laboratorium fotograficznego o odpowiednim standardzie usług, który wykona odbitki z powierzonych plików.

We własnym zakresie nie mam możliwości wykonania powyższych czynności, ponadto nie wchodzą one w zakres mojej działalności, określony wcześniej.

Czy usługi świadczone przez firmy zewnętrzne będą traktowane jako usługi specjalistyczne, co spowodują utratę prawa do opodatkowania kartą podatkową?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację