Czy usługi asysty technicznej należy zaliczyć do należności licencyjnych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Niedźwiedzka Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 14 lipca 2011 r.

PYTANIE

Spółka akcyjna przekazała na rzecz podmiotu duńskiego wynagrodzenie za udzielenie licencji na oprogramowanie.

Zgodnie z art. 21 ust. 1 i art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych oraz uwzględniając postanowienia konwencji z dnia 6 grudnia 2001 r. między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Danii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku potrącono 5% zryczałtowany podatek dochodowy (spółka posiada certyfikat rezydencji).Ponadto, co roku, na rzecz tego samego podmiotu dokonywana jest płatność za usługi asysty technicznej. Usługi asysty technicznej obejmują:

- prawo do aktualizacji oprogramowania tj. prawo do zamawiania bez dalszych opłat licencyjnych nowych wersji oprogramowania, wydań uzupełniających i poprawek programistycznych,

- wsparcie z korzystania z oprogramowania tj. pomoc techniczną w formie elektronicznej lub telefonicznej.

Czy usługi asysty technicznej należy również zaliczyć do należności licencyjnych i opodatkować preferencyjną stawką 5%?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy