Czy uposażenie po zwolnieniu ze służby w Policji traktować jako uzyskanie dochodu? - OpenLEX

Czy uposażenie po zwolnieniu ze służby w Policji traktować jako uzyskanie dochodu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Januszewska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 30 września 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Policjant został zwolniony z pracy w dniu 06.06.2018 r. na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 1 ustawy o policji. Ma przyznana rentę inwalidzką od 07.06.2018 r., która nie jest wypłacana do 30.06.2019 r. Przez rok będzie pobierał uposażenie po zwolnieniu ze służby.

Czy traktować uposażenie jako uzyskanie dochodu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?