Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Olszewska Magda
Odpowiedzi udzielono: 14 grudnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka prowadzi sprzedaż detaliczną odzieży w sklepach stacjonarnych i sklepie internetowym. Zawarliśmy umowę o świadczenie usług oprogramowania z niemiecką spółką z o.o. Na podstawie umowy niemiecka spółka udostępniła na stronę naszego sklepu internetowego dostęp do aplikacji, która na podstawie wprowadzonych danych przez klienta sugeruje właściwy dla niego rozmiar odzieży oraz komunikuje, czy wybrany asortyment jest dostępny we właściwym rozmiarze. Za udostępnienie aplikacji niemieckiej spółce przysługuje miesięczne minimalne wynagrodzenie w stałej kwocie oraz dodatkowe wynagrodzenie określone w % od zrealizowanej sprzedaży, przy której klient korzystał z aplikacji rozmiarów odzieży. Nasza spółka nie nabyła praw do kopiowania, powielania, modyfikowania, ani rozpowszechniania aplikacji. Udostępnioną aplikację wykorzystujemy tylko na własne potrzeby.

Jak powinniśmy zakwalifikować wypłacane spółce niemieckiej należności w rozumieniu art. 21 ust. 1 ustawy o CIT?

Czy zawarta umowa oraz forma zapłaty za przedmiot umowy powoduje obowiązek zapłaty podatku u źródła w rozumieniu art. 21 ust. 1 ustawy o CIT?

Czy posiadanie certyfikatu rezydencji podatkowej wyłącza obowiązek podatku u źródła w tym przypadku?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?