Czy udzielanie świadczeń z zakresu poradnictwa okołotestowego przez doradcę posiadającego certyfikat wydany przez Krajowe... - OpenLEX

Czy udzielanie świadczeń z zakresu poradnictwa okołotestowego przez doradcę posiadającego certyfikat wydany przez Krajowe Centrum ds. AIDS, może zostać zakwalifikowanie jako udzielanie świadczeń zdrowotnych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 czerwca 2022 r.
Autor odpowiedzi: Twarowski Adam
Odpowiedzi udzielono: 27 września 2021 r.

PYTANIE

W systemie diagnostyki w kierunku HIV funkcjonują w Polsce Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne (PKD), które podlegają nadzorowi Krajowego Centrum ds. AIDS (agenda Ministra Zdrowia) w ramach Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS (rozporządzenie Rady Ministrów). W PKD świadczeń udzielają certyfikowani przez Krajowe Centrum doradcy, którzy nie zawsze wykonują zawody medyczne, a same PKD nie zawsze są podmiotami leczniczymi.

Czy świadczenie doradcy jest świadczeniem zdrowotnym?

Czy w takiej działalności obowiązują przepisy u.p.p. (w szczególności art. 3 ust. 4 i 6), czy usługobiorca jest pacjentem?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX