Czy uczestnicy posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy (pracownicy, członkowie Rady, goście) muszą wyrazić zgodę na nagrywanie dźwięku z przebiegu posiedzenia?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Line Lawyer
Odpowiedzi udzielono: 23 lipca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik urzędu pracy ma obowiązek sporządzić protokół z posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy. W tym celu używa dyktafonu nagrywając cały przebieg posiedzenia, potem odsłuchując je sporządza protokół. Po zatwierdzeniu protokołu nagranie jest usuwane. W posiedzeniu Powiatowej Rady Rynku Pracy często oprócz dyrekcji, pracowników urzędu i członków Rady uczestniczą zaproszeni goście z różnych instytucji lub stowarzyszeń.

Czy pomieszczenie/sala, w którym odbywa się posiedzenie Rady powinno być w jakiś sposób oznaczone informacją, że jest nagrywanie fonii?

Czy uczestnicy posiedzenia (pracownicy, członkowie Rady, goście) muszą wyrazić zgodę na nagrywanie? Jeżeli tak, to co należy zrobić gdy jej nie wyrażą?

Czy ewentualnie na liście obecności można umieścić informację, że jest nagrywana fonia? Czy trzeba gdzieś odnotować, że nagranie zostało skutecznie usunięte?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access