Czy uczeń, który posiada zaświadczenie lekarskie o zwolnieniu z zajęć wychowania fizycznego może uczęszczać do klasy sportowej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Wojtczak Bogusława
Odpowiedzi udzielono: 29 września 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Uczeń w klasie sportowej otrzymał od lekarza zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego.

Czy w związku z tym nadal możemy traktować oddział z 19 uczniami jako klasę sportową? Czy istnieje przepis, który dopuszczałby dalszą naukę ucznia ze zwolnieniem w klasie sportowej?

W roku szkolnym 2012/2013 w zespole szkół ogólnokształcących zostały utworzone w klasie 4 dwa oddziały sportowe, po 20 uczniów. Obecnie uczniowie tych oddziałów uczęszczają do klasy VI. Jeden z uczniów przyniósł zaświadczenie lekarskie o zwolnieniu z zajęć wychowania fizycznego na rok szkolny 2014/2015. W związku z tym, uczeń ten nie może uczęszczać do klasy sportowej i trzeba go przenieść do klasy o profilu ogólnym. Dlatego liczebność jednego z oddziałów sportowych zmniejszy się do 19 uczniów.

Czy w związku z tym nadal możemy traktować oddział z 19 uczniami jako klasę sportową? Czy istnieje przepis, który dopuszczałby dalszą naukę ucznia ze zwolnieniem w klasie sportowej? Jak prawidłowo dyrektor szkoły powinien postąpić w tej sytuacji? (Chodzi tu o wykazywanie klasy w sprawozdaniu SIO do naliczenia dotacji na jednego ucznia, oraz dalszego prowadzenia zajęć dla pozostałych uczniów w tej klasie)

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX