Czy uchylić decyzję w sprawie zasiłku okresowego od 28 XI, wyliczając przy tym uprawnienie do kwoty za 27 dni listopada? - OpenLEX

Nowość Czy uchylić decyzję w sprawie zasiłku okresowego od 28 XI, wyliczając przy tym uprawnienie do kwoty za 27 dni listopada?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Tyra Bożena
Odpowiedzi udzielono: 22 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W 28.11.2022 osoba korzystająca ze świadczeń pomocy społecznej została pozbawiona wolności. W grudniu OPS ustalił Zakład Karny, w którym osoba odbywa karę.

Wszczęto postępowanie administracyjne mające na celu ustalenie uprawnień do zasiłku okresowego i świadczenia pieniężnego na przygotowanie posiłku, decyzje dotyczące tych świadczeń były wydane na okres od 01.10 do 31.12.2022 r. W miesiącu XI ww. nie zdążył pobrać świadczeń.

Czy w styczniu 2023 można uchylić decyzję w sprawie zasiłku okresowego od 28 XI 22, wyliczając przy tym uprawnienie do kwoty za 27 dni listopada?

Czy można uchylić decyzję w sprawie świadczenia pieniężnego na zakup żywności od grudnia 2022, czy już od listopada, bo świadczenie to było przyznane miesięcznie do IX do XII?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX