Czy uchwały rady powiatu o odstąpieniu od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy mogą zostać zawarte z kilkuletnim wyprzedzeniem?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Niewińska - Struszyńska Maria Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 10 lutego 2024 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W 2027 r. kończy się termin obowiązywania umowy dzierżawy nieruchomości stanowiącej własność powiatu. Zgodnie z art. 37 ust. 4 ustawy z 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami rada może podjąć uchwałę o odstąpieniu od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy. Z uwagi na plany inwestycyjne, dzierżawca zwrócił się z wnioskiem o wydzierżawienie nieruchomości na kolejny okres oraz na odstąpienie od przetargowego trybu dzierżawy nieruchomości.

Czy uchwały rady powiatu mogą zostać zawarte z kilkuletnim wyprzedzeniem?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX