Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Lenczowska - Soboń Katarzyna
Odpowiedzi udzielono: 20 kwietnia 2015 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Nieprzytomny pacjent w starszym wieku został przyjęty do szpitala bez zgody. Wykonano szereg działań ratujących życie. Pacjent zmarł.

Czy trzeba zawiadomić sąd o działaniu w warunkach zagrożenia życia pacjenta bez jego zgody?

Jaką formę powinno mieć takie zawiadomienie?

Co należy dołączyć do zawiadomienia (art. 34 ust. 7 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?