Czy transakcje z różnymi podmiotami powiązanymi można sumować? - OpenLEX

Czy transakcje z różnymi podmiotami powiązanymi można sumować?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2016 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 21 lipca 2016 r.

PYTANIE

Spółka A jest podmiotem powiązanym ze spółką B i osobą fizyczną C w rozumieniu ustawy o podatku dochodowego od osób prawnych. Spółka A zawarła ze spółką B umowę "o świadczenie usług najmu nieruchomości zabudowanej" na kwotę 70.000 euro rocznie oraz z osobą fizyczną C "o świadczenie usług administracyjnych" na kwotę 50.000 euro rocznie.

Czy do umowy najmu spółka A musi sporządzać dokumentację cen transferowych mając na uwadze limit 100.000 euro, o którym mowa w art. 9a u.p.d.o.p.?

Czy najem pomieszczeń to świadczenie usługi?

Czy może należy połączyć te wartości?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?