Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 czerwca 2020 r.
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 15 lipca 2015 r.

PYTANIE

Polski podatnik VAT dokonał zakupu towarów od firmy z USA. Towary zostały przemieszczone z magazynu amerykańskiej firmy, ale znajdującego się w Belgii - na terytorium Polski. Firma z USA nie jest zarejestrowanym podatnikiem VAT-UE w Belgii.

Czy powyższa transakcja stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów dla podatnika z Polski? Jeżeli tak, to kiedy – stosownie do art. 20 ust. 5 u.p.t.u., powstał obowiązek podatkowy w WNT – w dniu wystawienia faktury, czy też 15-go dnia miesiąca następującego po dniu dokonania dostawy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?