Czy szpital psychiatryczny jest uprawniony do udzielenia Komendzie Straży Ochrony Kolei informacji na temat okresów... - OpenLEX

Czy szpital psychiatryczny jest uprawniony do udzielenia Komendzie Straży Ochrony Kolei informacji na temat okresów hospitalizacji wskazanego przez wnioskodawcę pacjenta, w związku z prowadzonymi przez wnioskodawcę czynnościami?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 14 listopada 2018 r.
Autor odpowiedzi: Sieńko Agnieszka
Odpowiedzi udzielono: 25 listopada 2016 r.

PYTANIE

Czy w świetle art. 60 ust. 2 pkt 5 ustawy z 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym i art. 15 § 1 i § 2 Kodeksu postępowania karnego (na które powołuje się Straż Ochrony Kolei), w związku z art. 50 ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego, szpital psychiatryczny jest uprawniony do udzielenia Komendzie Straży Ochrony Kolei informacji na temat okresów hospitalizacji wskazanego przez wnioskodawcę pacjenta, w związku z prowadzonymi przez wnioskodawcę czynnościami, w stosunku do sprawcy wykroczenia (będącego uprzednio pacjentem szpitala)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX