Czy syn ma prawo wglądu w akta sprawy o umieszczenie w DPS jego matki na podstawie art. 73 § 1 k.p.a.? - OpenLEX

Czy syn ma prawo wglądu w akta sprawy o umieszczenie w DPS jego matki na podstawie art. 73 § 1 k.p.a.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Tyra Bożena
Odpowiedzi udzielono: 30 czerwca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik socjalny zebrał dokumentację o umieszczenie w DPS strony. Wystąpiono do właściwego Ośrodka o przeprowadzenie wywiadu z synem strony (wywiad alimentacyjny część II).

Czy syn ma prawo wglądu w akta sprawy o umieszczenie w DPS jego matki na podstawie art. 73 § 1 k.p.a.?

Czy OPS ma obowiązek poinformowania syna, który mieszka w innej miejscowości o toczącym się postępowaniu dotyczącym umieszczenia matki w DPS, która wymagała umieszczenia w trybie pilnym?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX