Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 29 kwietnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Liżewski Sławomir
Odpowiedzi udzielono: 15 kwietnia 2018 r.

PYTANIE

Jesteśmy stowarzyszeniem w formie klubu sportowego i nie mamy działalności gospodarczej (bez rejestracji w KRS). Cele i zadania wymienione w statucie: prowadzenie nauki tańca w oparciu o wiedzę teoretyczną i praktyczną; prowadzenie warsztatów tanecznych, pokazów tańca, organizowanie koncertów, prelekcji i festiwali; uczestnictwo w ogólnodostępnych imprezach sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych; upowszechnianie kultury amerykańskiej lat 1920-1960 ze szczególnym uwzględnieniem tańców swingowych w tym Rock and Roll i Lindy Hop poprzez organizację krajowych i międzynarodowych wydarzeń artystycznych takich jak: treningi, sesje szkoleniowe, zgrupowania, konkursy, zawody sportowe, obozy szkoleniowe, organizowanie wypoczynku dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych środowisk; zakup potrzebnych pomocy oraz sprzętu. Chcemy zorganizować warsztaty taneczne i musimy za nie zapłacić instruktorom.

Czy możemy rozliczyć w stowarzyszeniu fakturę wystawioną przez instruktorów za szkolenie lub warsztaty?

Czy jeśli członkowie stowarzyszenia lub osoby nie będące członkami naszego stowarzyszenia chciałyby wziąć udział w wyżej wymienionych warsztatach to czy mogłyby zapłacić za nie na nasze konto wpisując w tytule przelewu np. warsztaty?

Czy taka wpłata powinna być odnotowana jako dobrowolna wpłata na stowarzyszenie lub darowizna, aby nie było rozpoznanej działalności gospodarczej w stowarzyszeniu?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?