Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 18 stycznia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 21 listopada 2018 r.

PYTANIE

Czy stowarzyszenie zwykłe, nie prowadzące działalności gospodarczej, a osiągające przychody tylko z wpłat mieszkańców (stowarzyszenie działa jak wspólnota mieszkaniowa, zarządza nieruchomością wspólną osiedla i taki zapis ma w statucie), przeznaczając je w całości na cele statutowe jest zwolnione z CIT?

Z analizy art. 17 i zawartych tam zwolnień nie wynika taka możliwość, jednak moim zdaniem katalog zwalnia z podatku dochody/przychody osiągane z działalności gospodarczej, a stowarzyszenie takowej nie prowadzi.

Czy się mylę?

Czy ewentualnie może korzystać z innego zwolnienia?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?