Czy starosta, wydając pozwolenie wodnoprawne, powinien uwzględniać zapisy MPZP dla projektowanego wylotu i odbiornika ścieków oraz dla terenu, z którego będą odprowadzane ścieki deszczowe?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Wyszogrodzki Michał
Odpowiedzi udzielono: 3 listopada 2017 r.

PYTANIE

Do starosty wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie wylotu do rowu melioracyjnego i wprowadzanie ścieków deszczowych z projektowanego osiedla mieszkaniowego. Projektowane osiedle mieszkaniowe jest zlokalizowane na terenie objętym jednym planem zagospodarowania przestrzennego natomiast miejsce wprowadzania ścieków (wylot do rowu oraz sam rów) i zasięg oddziaływania wprowadzania ścieków zlokalizowany jest objęty drugim planem zagospodarowania przestrzennego. Dla terenu projektowanego osiedla miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ustala obowiązek odprowadzenia wód opadowych na własny teren nieutwardzony, do dołów chłonnych, studni chłonnych lub do zbiorników retencyjnych. Dla miejsca wykonania wylotu miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza odprowadzenie wód deszczowych i roztopowych ze zbiorników retencyjnych i urządzeń kanalizacji deszczowej do rowów melioracyjnych w ilościach nie większych niż 1,5 litra/sekunda/ha terenu, z uwzględnieniem przepisów ustawy z 18.07.2001 r. Prawo wodne - dalej pr. wod. Zgodnie z art. 125 pkt 2 pr. wod., pozwolenie wodnoprawne nie może naruszać ustaleń miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Czy starosta, wydając pozwolenie, powinien uwzględniać zapisy miejscowych planów zagospodarowania dla projektowanego wylotu i odbiornika ścieków oraz dla terenu, z którego będą odprowadzane ścieki deszczowe, czy jedynie dla projektowanego wylotu i odbiornika ścieków?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX