Czy starosta może wydać "pozwolenie na budowę" na przesunięcie budynku stodoły, czy koniczne jest skorygowanie wniosku do... - OpenLEX

Czy starosta może wydać "pozwolenie na budowę" na przesunięcie budynku stodoły, czy koniczne jest skorygowanie wniosku do rozbiórki i budowy nowego obiektu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 24 października 2019 r.
Autor odpowiedzi: Spiżewska Magdalena
Odpowiedzi udzielono: 8 lipca 2013 r.

PYTANIE

Na działce inwestor zamierza budować nowy budynek mieszkalny w miejscu gdzie obecnie istnieje budynek gospodarczy (stodoła). Wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę: "budynku mieszkalnego oraz przesunięcie (translokację) budynku stodoły". Przedłożony do zatwierdzenia projekt budowlany w kwestii translokacji ogranicza się wyłącznie do projektu zagospodarowania działki. Inwestor posiada decyzją o warunkach zabudowy, która w swej treści również operuje pojęciem translokacji.

Czy starosta może wydać "pozwolenie na budowę" na przesunięcie obiektu, czy jednak koniczne jest skorygowanie wniosku do rozbiórki i budowy nowego obiektu oraz przedłożenie projektu zawierającego wszystkie elementy jak do budowy nowego budynku?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?