Czy środki znajdujące się na tzw. "rachunkach uśpionych" podlegają egzekucji?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bieżuński Paweł
Odpowiedzi udzielono: 16 lutego 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Umowa rachunku oszczędnościowego uległa rozwiązaniu na podstawie art. 59a ustawy z 29.08.1997 r. - Prawo bankowe. Po dniu rozwiązania umowy do banku wpłynęło zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego.

Czy środki znajdujące się na tzw. "rachunkach uśpionych" podlegają egzekucji?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access