Czy sprzedaż udziałów podlega opodatkowaniu VAT? - OpenLEX

Czy sprzedaż udziałów podlega opodatkowaniu VAT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 marca 2013 r.
Autor odpowiedzi: Chabasińska Dorota
Odpowiedzi udzielono: 6 maja 2011 r.

PYTANIE

Spółka akcyjna jest podatnikiem podatku VAT. Posiada 100% udziałów w spółce z o.o. Ma zamiar sprzedać część udziałów. W KRS nie ma wskazanej działalności w przedmiocie obrotu papierami wartościowymi, maklerskiej i brokerskiej.

Czy sprzedaż części udziałów w spółce z o.o. podlega regulacjom ustawy o VAT?

Jeśli tak, to czy jest zwolniona z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41, bądź na podstawie odpowiednich zapisów dyrektywy, czy też sprzedaż ta winna być opodatkowana?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?