Czy sprzedaż towarów dokonaną na rzecz brytyjskiego kontrahenta za pośrednictwem magazynu znajdującego się w Wielkiej Brytanii... - OpenLEX

Czy sprzedaż towarów dokonaną na rzecz brytyjskiego kontrahenta za pośrednictwem magazynu znajdującego się w Wielkiej Brytanii można uznać za WDT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Geliński Piotr
Odpowiedzi udzielono: 17 sierpnia 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Polska spółka, producent mebli, jest zarejestrowana jako podatnik VAT-UE, ale nie jest zarejestrowana dla potrzeb VAT w Wielkiej Brytanii. Zamierzamy podpisać umowę z firmą w Wielkiej Brytanii na magazynowanie i całkowitą obsługę logistyczną (odbiór mebli, przechowanie, etykietowanie, realizacja dostaw, wydawanie i wysyłka mebli, rejestracja obrotów). Wyroby będą transportowane do magazynu na podstawie dokumentu CMR, POD (w przypadku wysyłek transportem morskim). W dokumentach przewozowych jako odbiorca będzie wskazana firma zajmująca się logistyką magazynową. Meble w magazynie będą naszą własnością do czasu wydania kontrahentowi. Magazyn w Anglii będzie otrzymywał zamówienia od spółki za pośrednictwem systemu komputerowego. Wyroby z magazynu będą sprzedawane różnym firmom angielskim, ale zarejestrowanym jako podatnicy VAT-UE. W momencie wydania mebli z magazynu w Wielkiej Brytanii wskazanemu przez nas odbiorcy, będziemy wystawiać dla kontrahentów brytyjskich faktury VAT ze stawką 0%.

Czy takie rozwiązanie jest zgodne z polskimi przepisami o VAT?

Czy mamy prawo do zastosowania stawki 0% VAT (WDT)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?