Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 listopada 2008 r.
Autor odpowiedzi: Werbiński Robert
Odpowiedzi udzielono: 31 maja 2005 r.

PYTANIE

Spółce chce sprzedać przysługującą należności podmiotowi zajmującemu się profesjonalnie usługami ściągania długów.

Czy sprzedaż (cesja) wierzytelności podlega opodatkowaniu VAT w obecnym stanie prawnym? Czy przeniesienie przez podmiot (nie trudniący się profesjonalnie usługami polegającymi na ściąganiu długów) praw do wierzytelności stanowi świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 pkt 1 u.p.t.u.? Jaka jest stawka podatku?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?