Czy spółka z o.o. prowadząca prywatny dom seniora może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego z VAT? - OpenLEX

Nowość Czy spółka z o.o. prowadząca prywatny dom seniora może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego z VAT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jabłoński Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 24 stycznia 2023 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy spółka z o.o. prowadząca prywatny dom seniora może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego, wynikającego z art. 43 ustawy o VAT? Spółka świadczy usługi fizjoterapeutyczne (masaże, rehabilitacja) dla osób fizycznych niebędących mieszkańcami domu seniora. Spółka nie posiada statusu podmiotu leczniczego. Zatrudnia fizjoterapeutów na podstawie umowy cywilnoprawnej lub umowy o pracę.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX