Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Osuch-Chacińska Lucyna
Odpowiedzi udzielono: 28 lutego 2016 r.

PYTANIE

Członek spółki wodnej sprzedał część swojej nieruchomości składającej się z kilku działek spółce z o.o.

Czy w opisanej sytuacji spółka z o.o. staje się następcą prawnym członka spółki wodnej?

Należy dodać, że jedyny zapis w statucie spółki wodnej dotyczący następstwa prawnego jest identyczny z brzmieniem art. 165 ust. 7 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne - dalej pr. wod.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?