Czy spółka z o.o., która korzysta ze zwolnienia z art. 7 ust. 1 pkt. 1 u.p.o.l. ponieważ udostępnia swoją infrastrukturę... - OpenLEX

Czy spółka z o.o., która korzysta ze zwolnienia z art. 7 ust. 1 pkt. 1 u.p.o.l. ponieważ udostępnia swoją infrastrukturę kolejową przewoźnikom, może skorzystać ze zwolnienia z opłaty za użytkowanie wieczyste?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 11 września 2020 r.

PYTANIE

Czy jeśli spółka z o.o. korzysta ze zwolnienia z art. 7 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (bo udostępnia swoją infrastrukturę kolejowa przewoźnikom), to również może skorzystać ze zwolnienia z opłaty za użytkowanie wieczyste na podstawie art. 8 ustawy o transporcie kolejowym? Spółka ma grunty, na których jest bocznica kolejowa, ale w wielu przypadkach bocznica jest nie na całej części gruntu, ale na jego części.

Czy w zakresie zwolnienia z opłaty za użytkowanie wieczyste na podstawie art. 8 u.t.k. wystarczy (tak jak w przypadku art. 7 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych), aby co najmniej część działki była zajęta na bocznicę kolejowa, aby cała działka korzystała ze zwolnienia z art. 8 ut.k.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX