Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2015 r.
Autor odpowiedzi: Geliński Piotr
Odpowiedzi udzielono: 24 marca 2014 r.

PYTANIE

Podatnik, który jest udziałowcem spółki z o.o., wnosi do tej spółki z o.o. zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci przedszkola. Od 1 marca organem prowadzącym przedszkole będzie spółka z o.o. Urząd Miasta został powiadomiony o zmianie organu prowadzącego przedszkole (do tej pory była to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą) Rachunkiem bankowym przedszkola będzie rozporządzać od dnia 1 marca spółka. Dnia 12 marca na konto rachunku przedszkola wpłynęła dotacja z Urzędu Miasta.

Czy spółka stając się organem prowadzącym przedszkole (aport przedszkola) może z opłacić zobowiązania przedszkola w postaci składek ZUS oraz PIT-4 za wynagrodzenia pracowników przedszkola z lutego?

Te wydatki mogą być pokrywane z dotacji z Urzędu Miasta.

Czy jest to zobowiązanie osoby fizycznej, która do dnia 28 lutego była organem prowadzącym przedszkole (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą)?

Wnosząc zorganizowaną część przedsiębiorstwa w umowie zawarto zapis o przejęciu zobowiązań zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Osoba, która wniosła przedszkole dalej prowadzi działalność jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?