Czy spółka pomimo, że nie otrzymała faktury zaliczki i nie dokonała bezpośrednio płatności ze swojego konta, powinna w... - OpenLEX

Czy spółka pomimo, że nie otrzymała faktury zaliczki i nie dokonała bezpośrednio płatności ze swojego konta, powinna w deklaracji za miesiąc, w którym została dokonana płatność wykazać import usług?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 września 2020 r.
Autor odpowiedzi: Różycki Karol
Odpowiedzi udzielono: 23 lipca 2019 r.

PYTANIE

Spółka komandytowa z udziałowcem w postaci spółki z o.o. otrzymała fakturę proformę od kontrahenta zagranicznego, będącego podatnikiem VAT-UE, na podstawie której miała dokonać przedpłaty na poczet przyszłych usług w wysokości 20.000 zł. Sprzedawca usługi co miesiąc ma wystawiać fakturę za usługę, która będzie sukcesywnie pomniejszać dokonana przedpłatę. Spółka komandytowa ze względów technicznych nie mogła dokonać płatności na konto kontrahenta, w związku z czym przelała kwotę 20.000 zł na konto swojego komandytariusza, który jest jednocześnie wspólnikiem spółki z o.o., jest w jej zarządzie, a tym samym prowadzi sprawy zarówno spółki z o.o. jak i spółki komandytowej. Komandytariusz przelał otrzymaną kwotę do kontrahenta sprzedającego usługę.

Czy spółka komandytowa pomimo, że nie otrzymała faktury zaliczki i nie dokonała bezpośrednio płatności ze swojego konta na konto kontrahenta, powinna w deklaracji VAT-7 za miesiąc, w którym została dokonana płatność za proformę wykazać import usług?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX