Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 13 kwietnia 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka polska A sprzedawała meble dla spółki niemieckiej B. Przy czym Spółka niemiecka B miała magazyn na terenie Polski. Meble dostarczane były do tego magazynu. Następnie Spółka niemiecka B zabierała meble do Niemiec, ale w innych miesiącach niż były dostawy do magazynu ze spółki polskiej A. Przewoźnik był polski. Polska spółka A uznawała WDT w momencie otrzymania potwierdzonego dokumentu przewozowego (CMR) od przewoźnika. Następnie nastąpiła zmiana modelu współpracy ze spółką niemiecką, dostawy wysyłane były bezpośrednio do Niemiec, z pominięciem magazynu. Na dostawy do magazynu i na które Spółka polska A nie otrzymała potwierdzonych CMR zrobione zostały korekty i dostawy te zostały opodatkowane wg stawki krajowej (23%). Obecnie nie ma kontaktu z polskim przewoźnikiem, podmiot ulegał kilkukrotnemu przekształceniu i nie ma możliwości ściągnięcia potwierdzonych CMR.

Czy spółka polska będzie mogła uznać wcześniejsze dostawy, na które zastosowała stawkę krajową (23%) jako WDT, jeżeli otrzymała od spółki niemieckiej pisemne potwierdzenie, że wszystkie produkty z dostaw, wykonanych wcześniej do magazynu, zostały dostarczone do spółki niemieckiej, na terenie Niemiec?

Dowodem będzie potwierdzona specyfikacja faktur sprzedaży z danych okresów. Jednocześnie spółka polska ma potwierdzenie zapłat wszystkich faktur przez spółkę niemiecką za dostarczone produkty.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?