Czy spółka niemiecka rozliczając się jako polski podatnik VAT ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktury za nabycie folii od... - OpenLEX

Czy spółka niemiecka rozliczając się jako polski podatnik VAT ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktury za nabycie folii od podmiotu polskiego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 marca 2013 r.
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 24 maja 2011 r.

PYTANIE

Firma z Niemiec jest zarejestrowana na terytorium Polski do celów rozliczania podatku VAT i posiada polski NIP. Firma z Niemiec zamawiająca folię do wyprodukowania swoich wyrobów od kontrahenta z Polski otrzymuje fakturę za tę folię z podatkiem VAT i na fakturze jest uwzględniony polski NIP firmy z Niemiec. Firma z Niemiec otrzymuje także faktury za wyprodukowanie kliszy do produkcji danego rodzaju folii. Za usługi te otrzymuje także faktury VAT z podatkiem VAT i wskazanym polskim NIP.

Czy w świetle aktualnych przepisów spółka niemiecka rozliczając się jako polski podatnik VAT w deklaracji za dany miesiąc ma prawo do odliczenia podatku VAT z faktury za tego rodzaju usługi, czy też kontrahent powinien wystawić fakturę VAT posługując się niemieckim NIP z adnotacją, że VAT rozlicza nabywca?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?