Czy spółka niemiecka, która zawiera umowę związaną z działalnością swojego oddziału w Polsce ze spółką czeską, powinna złożyć informację ORD-U?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 6 kwietnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Podatnik zagraniczny (np. spółka prawa handlowego z Niemiec) zawiera umowę z podatnikiem zagranicznym (np. spółką prawa handlowego z Czech) nie posiadającym oddziału w Polsce. Podatnik zagraniczny z Niemiec zawiera umowę związaną z działalnością swojego oddziału w Polsce, czyli stroną umowy jest polski oddział zagranicznego podatnika.

Przypadek 1) istnieją powiązania pomiędzy stronami umowy wymienione w § 3. ust. 1 pkt 1) albo pkt 2) Rozporządzenia MF z z 24 grudnia 2002 w sprawie informacji podatkowych (w skrócie R.I.P.)

Przypadek 2) nie istnieją powiązania pomiędzy stronami umowy wymienione w § 3. ust. 1 pkt 1) ani w pkt 2) Rozporządzenia MF z z dnia 24 grudnia 2002 w sprawie informacji podatkowych

Czy w przypadku 1) podatnik zagraniczny z Niemiec (jego oddział) będzie zobowiązany do złożenia Informacji ORD-U w przypadku gdy wartość umowy spełnia wymogi § 3. ust. 1 R.I.P. pkt 1 albo pkt 2 R.I.P. ? Jaki będzie limit wartościowy do powstania obowiązku w ORD-U dla tej umowy? Czy w przypadku 2) podatnik zagraniczny z Niemiec (jego oddział) będzie zobowiązany do złożenia Informacji ORD-U w przypadku gdy wartość umowy spełnia wymogi § 3. ust. 1 R.I.P. pkt 1 albo pkt 2 R.I.P.? Jaki będzie limit wartościowy do powstania obowiązku w ORD-U dla tej umowy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX