Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 10 listopada 2011 r.
Autor odpowiedzi: Niedźwiedzka Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 12 lutego 2008 r.

PYTANIE

Spółka z o.o. powstała we wrześniu 2007 r. W umowie spółki jest zapis, że rok obrotowy jest rokiem kalendarzowym. Pierwszy rok obrotowy kończy się 31 grudnia 2008 r.

Czy należy sporządzić bilans na dzień 31 grudnia 2007 r.?

W KRS uzyskaliśmy informują, że tak. Moim zdanie nie, ponieważ, zgodnie z art. 12 ust. 2 pkt 1 ustawy o rachunkowości księgi rachunkowe zamyka się na dzień kończący rok obrotowy.

Jeżeli nie mamy obowiązku sporządzenia bilansu, to co składamy w KRS?

Czy mamy obowiązek złożyć zeznanie podatkowe za 2007 r.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację