Czy spółka, która zajmuje się działalnością rolniczą zobligowana jest do poboru podatku u źródła? - OpenLEX

Czy spółka, która zajmuje się działalnością rolniczą zobligowana jest do poboru podatku u źródła?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 12 października 2018 r.

PYTANIE

Spółka z o.o. prowadząca działalność rolniczą wynajmuje od firmy z Niemiec siewnik do siewu, ładowacz i wózek teleskopowy wykorzystywane w produkcji rolniczej nie będącej działami specjalnymi produkcji rolnej.

Jako, że ten rodzaj działalności jest poza zakresem ustawy o CIT to czy spółka powinna brać pod uwagę, przy wypłacie należności za granicę, art. 21 par. 1 pkt 1 CIT dotyczący podatku u źródła?

Czy takie urządzenia jak ww. zaliczałyby się do urządzeń przemysłowych w rozumieniu ustawy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?