Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Jurczyga Maciej
Odpowiedzi udzielono: 7 lutego 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy spółka, która świadczy m.in. usługi w zakresie przechowywania (części, urządzeń) na podstawie umowy magazynowania zobowiązana jest do przeprowadzania inwentaryzacji tychże części i urządzeń?

Czy spółka może korzystać z wyłączenia wskazanego w art. 26 ust. 2 ustawy o rachunkowości?

Czy możemy uznać, że spółka jest jednostką, która świadczy usługi składowania w rozumieniu art. 26 ust. 2, w sytuacji gdy nigdy nie posiadała statusu domu składowego, a magazynowanie nie jest jej głównym przedmiotem działalności?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację