Czy spółka komandytowa, powstała z przekształcenia spółki jawnej, może stosować 9% stawkę CIT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 10 czerwca 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka cywilna została przekształcona w spółkę komandytową w pierwszej połowie 2020 r. Zgodnie z udokumentowaną decyzją wspólników spółka komandytowa staje się podatnikiem CIT 1.05.2021 r.

Czy spółka sądzi właściwie, że może zastosować 9% stawkę CIT począwszy od 1.05.2021 r., jeżeli przychody (wraz z kwotą VAT należnego) osiągnięte przez spółkę w 2020 r. nie przekroczyły wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 2.000.000 euro?

Według władz spółki komandytowej nie będzie miało zastosowania wyłączenie o którym mowa w art. 19 ust. 1a CIT.

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access