Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Topulniak Michał
Odpowiedzi udzielono: 21 października 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka komandytowa osób fizycznych powstała 1 października 2016 r. W umowie spółki jest zapis, że pierwszy rok obrotowy kończy się 31 grudnia 2017 r. Poinformowano o tym urząd skarbowy w terminie 7 dni od zawarcia umowy spółki.

Czy w związku z tym jest obowiązek sporządzania i składania sprawozdania finansowego spółki wraz z rocznymi PIT'ami osób fizycznych - wspólnikami?

W pytaniu mamy na myśli dopełnienie obowiązku z art. 45 ust. 5 ustawy o PIT.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?